جلوگیری از عفونت قارچی با بهترین کاندوم ها

قارچ‌ها گروه متنوعی از میکروارگانیسم‌ها هستند که در محیط‌های مختلفی از خاک و آب گرفته تا پوست و غشای مخاطی انسان یافت می‌شوند. در حالی که بسیاری از انواع قارچ ها بی ضرر هستند، انواع دیگر می توانند باعث ایجاد طیفی از عفونت ها و بیماری ها در انسان شوند، از عفونت های جزئی پوست و ناخن تا عفونت های سیستمیک تهدید کننده زندگی. این قارچ ها گاهی در نواحی تناسلی مسبب بیماری و ناراحتی میشوند. بیشترین علایم آن خارش ، سوزش و تغییر ترشحات و بد بویی است. در برخی مواقع در بدن خانم ها این ترشحات به صورت...

فهرست مطالب

قارچ‌ها گروه متنوعی از میکروارگانیسم‌ها هستند که در محیط‌های مختلفی از خاک و آب گرفته تا پوست و غشای مخاطی انسان یافت می‌شوند. در حالی که بسیاری از انواع قارچ ها بی ضرر هستند، انواع دیگر می توانند باعث ایجاد طیفی از عفونت ها و بیماری ها در انسان شوند، از عفونت های جزئی پوست و ناخن تا عفونت های سیستمیک تهدید کننده زندگی. این قارچ ها گاهی در نواحی تناسلی مسبب بیماری و ناراحتی میشوند. بیشترین علایم آن خارش ، سوزش و تغییر ترشحات و بد بویی است. در برخی مواقع در بدن خانم ها این ترشحات به صورت پنیری در می آید.با فروشگاه اینترنتی آداس بیوتی همراه باشید تا بگوییم چگونه با کاندوم از قارچ جلوگیری کنیم.

عفونت قارچی چیست؟

عفونت های قارچی معمولاً در اثر رشد بیش از حد قارچ ها در محیط های گرم و مرطوب ایجاد می شوند. این می تواند در قسمت های مختلف بدن از جمله پوست، ناخن ها، پوست سر، دهان و اندام تناسلی رخ دهد. برخی از انواع رایج عفونت های قارچی عبارتند از: کرم حلقوی، پای ورزشکار، خارش جوک و برفک. درباره اندام تناسلی شما میتوانید با خرید کاندوم از انتشار قارچ در شریک جنسی و خودتان ، تا حدود زیادی پیشگیری کنید.

تاثیر کاندوم در پیشگیری ها

یکی از راه های جلوگیری از انتشار عفونت های قارچی، به ویژه آنهایی که از راه جنسی منتقل می شوند، استفاده از کاندوم در حین فعالیت جنسی است. کاندوم نوعی روش مانع پیشگیری از بارداری است که از لاتکس، پلی اورتان یا مواد دیگر ساخته شده است. آنها برای جلوگیری از انتقال عفونت های مقاربتی (STIs) و کاهش خطر بارداری ناخواسته طراحی شده اند. اما علاوه بر نقشی که در پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی و بارداری دارند، کاندوم می‌تواند با ایجاد یک مانع فیزیکی بین شرکای جنسی، از عفونت‌های قارچی نیز جلوگیری کند.

کاندوم چگونه از قارچ جلوگیری میکند؟

در طول فعالیت جنسی، تماس پوست به پوست و مایعات بدن می‌تواند انتقال قارچ‌ها را بین همسران تسهیل کند. کاندوم می تواند با ایجاد سدی که از تماس مستقیم پوست به پوست جلوگیری می کند و تبادل مایعات بدن را محدود می کند، از این انتقال جلوگیری کند. این می تواند با خشک تر نگه داشتن ناحیه تناسلی و کمتر میزبانی از رشد قارچ، خطر ابتلا به عفونت های قارچی را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید : چرا باید از کاندوم تاخیری استفاده کنیم؟

جلوگیری از قارچ تناسلی با کاندوم

استفاده مکرر از کاندوم در جلوگیری از عفونت ها

توجه به این نکته مهم است که کاندوم در پیشگیری از انواع عفونت های قارچی یا بیماری های مقاربتی 100% موثر نیست. برخی از انواع عفونت های قارچی، مانند آنهایی که توسط قارچ های کپک مانند ایجاد می شوند، ممکن است تحت تأثیر استفاده از کاندوم قرار نگیرند. علاوه بر این، کاندوم ها باید به طور صحیح و مداوم استفاده شوند تا موثر باشند، به این معنی که باید در هر بار فعالیت جنسی استفاده شوند و برای جلوگیری از آسیب یا شکستگی باید به درستی نگهداری و نگهداری شوند. همچنین کاندوم باعث جلوگیری از زود انزالی میشود.

بیشتر بخوانید : کرم پودر و خرید کرم پودر اینترنتی و با قیمت مناسب

برای به حداکثر رساندن اثربخشی کاندوم در پیشگیری از عفونت‌های قارچی و سایر بیماری‌های مقاربتی، استفاده از آن‌ها همراه با سایر روش‌های پیشگیری مهم است. این ممکن است شامل رعایت بهداشت خوب، اجتناب از فعالیت جنسی در طول و بلافاصله پس از عفونت قارچی، و جستجوی درمان فوری پزشکی برای هر گونه علائم عفونت قارچی یا سایر بیماری های مقاربتی باشد.

بیشتر بخوانید : چگونه با پنکک بهترین آرایش را داشته باشیم

راه های دیگر جلوگیری از انتقال عفونت قارچی

حفظ بهداشت:

این امر می تواند به جلوگیری از رشد قارچ ها روی پوست و سایر نواحی مرطوب بدن کمک کند. این ممکن است شامل شستشوی منظم، به ویژه در مناطق مستعد ابتلا به عفونت های قارچی، مانند پاها، کشاله ران و زیر بغل باشد.

بیشتر بخوانید : فواید استفاده از ماسک صورت

عفونت قارچی واژن

خشک نگه داشتن پوست:

رطوبت می تواند زمینه ای برای رشد قارچ ها ایجاد کند، بنابراین مهم است که پوست را تا حد امکان خشک نگه دارید. این ممکن است شامل پوشیدن لباس های گشاد ساخته شده از مواد قابل تنفس مانند پنبه و اجتناب از لباس های تنگی باشد که می تواند رطوبت را به دام بیندازد.

اجتناب از به اشتراک گذاشتن وسایل شخصی:

عفونت های قارچی می توانند مسری باشند، بنابراین مهم است که از اشتراک گذاری وسایل شخصی مانند حوله، جوراب و کفش که ممکن است آلوده به قارچ هستند خودداری کنید.

درمان بیماری های زمینه ای:

برخی شرایط پزشکی مانند دیابت و HIV/AIDS می توانند خطر ابتلا به عفونت های قارچی را افزایش دهند. درمان این شرایط می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت های قارچی کمک کند.

استفاده از داروهای ضد قارچ:

اگر عفونت قارچی رخ دهد، داروهای ضد قارچ می توانند به درمان عفونت و جلوگیری از گسترش آن کمک کنند. این داروها ممکن است بدون نسخه در دسترس باشند یا ممکن است نیاز به نسخه پزشک داشته باشند.

بیشتر بخوانید : سرم دور چشم از راهنمایی تا خرید

نتیجه گیری

در نتیجه، در حالی که کاندوم ها به طور خاص برای جلوگیری از عفونت های قارچی طراحی نشده اند، اما می توانند با ایجاد مانعی که تماس پوست به پوست و انتقال رطوبت بین شرکا را کاهش می دهد، به کاهش خطر ابتلا به این عفونت ها کمک کند. این می‌تواند به خشک‌تر شدن ناحیه تناسلی و کمتر میزبانی از رشد قارچ کمک کند. با این حال، کاندوم در پیشگیری از انواع عفونت های قارچی یا بیماری های مقاربتی 100% موثر نیست و برای موثر بودن باید به طور صحیح و مداوم استفاده شود. همچنین استفاده از کاندوم همراه با سایر روش‌های پیشگیری برای به حداکثر رساندن اثربخشی آن در پیشگیری از عفونت‌های قارچی و سایر بیماری‌های مقاربتی مهم است.

بیشتر بخوانید : فواید استفاده از سرم صورت

محصولات مرتبط

کاندوم ضد حساسیت مدل Choco Sensitive کاپوت بسته 12 عددی

کاندوم ضد حساسیت مدل Choco Sensitive کاپوت بسته 12 عددی

۷۵,۰۰۰ تومان

کاندوم کاپوت مدل Micro Thin تعداد 12 عدد

کاندوم ۱۲ عددی میکروتین کاپوت

۷۰,۴۰۰ تومان

کاندوم کاپوت مدل Non Stop Max Delay تعداد 10 عدد

کاندوم ۱۰ عددی فویل مربع نان استاپ کاپوت

۷۰,۴۰۰ تومان

سوالات متداول

عفونت های قارچب می تواند در قسمت های مختلف بدن از جمله پوست، ناخن ها، پوست سر، دهان و اندام تناسلی رخ دهد.
بله . داروهای ضد قارچ می توانند به درمان عفونت و جلوگیری از گسترش آن کمک کنند. برای درمان بهتر و سریعتر باید به پزشک متخصص مراجعه کنید .
در حالی که کاندوم ها به طور خاص برای جلوگیری از عفونت های قارچی طراحی نشده اند، اما می توانند با ایجاد مانعی که تماس پوست به پوست و انتقال رطوبت بین شرکا را کاهش می دهد، به کاهش خطر ابتلا به این عفونت ها کمک کند
استفاده از کاندوم ، استفاده از داروهای ضد قارچ ، درمان بیماری های زمینه ای ، اجتناب از به اشتراک گذاشتن وسایل شخصی ، خشک نگه داشتن پوست ، حفظ بهداشت و …
بله . پس بهتر ایت در رابطه جنسی ازکاندوم استفاده کنید و وسایل شخصی خود را با دیگران به اشتراک نگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من
خانه
logo-samandehi
درگاه پرداخت اسنپ پی