خانه » چرا کانتور ناهموار به نظر می رسد؟

آیا تا به حال از کانتوری استفاده کرده اید که رگه دار یا تکه تکه به نظر برسد؟ خب شما تنها نیستی! در این پست، نکاتی را در مورد چگونگی جلوگیری از ایجاد کانتور ناهموار و تکه تکه به اشتراک خواهم گذاشت. بنابراین،با آداس بیوتی فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی همراه باشید.

فهرست مطالب

همه چیز با مراقبت از پوست شروع می شود

مراقبت از پوست گام مهمی در دستیابی به آرایش صاف است. اگر پوست خشکی دارید، آرایش می‌تواند به تکه‌های خشک بچسبد و کرم پودر شما را لکه‌دار و کانتور نشان دهد. قبل از شروع روتین آرایش خود حتما از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید. مرطوب کننده به ایجاد یک بوم صاف برای آرایش شما کمک می کند.

اگر پوست چرب دارید، سبوم اضافی می تواند باعث شود آرایش شما پاک شود و لکه دار به نظر برسد. در این مورد، استفاده از پرایمر مات کننده قبل از استفاده از فونداسیون ضروری است.

بیشتر بخوانید : تفاوت کرم BB و CC

بافت پوست نیز می تواند در ظاهر آرایش شما نقش داشته باشد. اگر پوست زبری دارید، حتما خرید اسکراب و لایه بردار به روتین مراقبت از پوست خود را اضافه کنید. این به ایجاد یک سطح صاف برای فونداسیون و کانتور شما کمک می کند. این لایه بردار ملایم یکی از موارد مورد علاقه ما است و فرمولی سبک وزن دارد که برای منافذ بزرگ و خطوط ریز عالی است. دارای اسید سالیسیلیک است که به تمیز کردن منافذ و صاف کردن پوست کمک می کند.

بیشتر بخوانید : روغن مراقبت از پوست مورینگا امو

استفاده از کانتور

اگر می خواهید آرایش شما بی عیب و نقص به نظر برسد، خرید کرم پودر ضروری است. مخلوط کردن پودر کانتور خود روی یک پایه شبنم دار می تواند باعث شود که کانتور شما گل آلود و تکه تکه به نظر برسد. از یک پودر سفت کننده برای تنظیم فونداسیون خود استفاده کنید و به ایجاد سطحی صاف و یکدست برای کانتور پودر خود کمک کنید.

فونداسیون‌های مات مانند فونداسیون‌های شبنمی چسبناکی ندارند، بنابراین کار با آن‌ها در مورد کانتورینگ آسان‌تر است. در هر دو مورد، استفاده از یک لایه سبک از پودر سست یا فشرده می تواند به ایجاد یک بوم صاف برای کانتور شما کمک کند.

نکته: ترکیب کردن کانتور کرم روی پودر ممکن است مشکل باشد. هنگامی که کانتور کرم را در بالای فونداسیون مایع خود می‌مالید، از حرکات فشاری ملایم استفاده کنید تا ظاهری صاف داشته باشید. از کشیدن محصول خودداری کنید زیرا باعث حرکت فونداسیون در زیر می شود.

بیشتر بخوانید : کرم پودر و خرید کرم پودر اینترنتی و با قیمت مناسب

مشکلات استفاده از کانتور

وقتی صحبت از کانتورینگ می شود، کمتر، بیشتر است. زیاده روی در آن با پودر یا خامه می تواند منجر به ظاهری لکه دار و کیک شود. با مقدار کمی محصول شروع کنید و در صورت نیاز آن را بسازید. افزودن محصول بیشتر همیشه راحت تر از برداشتن آن است.

نکته: اگر از کانتور پودر استفاده می‌کنید، قبل از استفاده از آن روی پوستتان، مقدار اضافی آن را جدا کنید، زیرا این کار به جلوگیری از پوشش کیک کمک می‌کند.

اکثر محصولات کانتور بسیار رنگدانه هستند، بنابراین مقدار کمی از آن بسیار زیاد است. اگر متوجه شدید که کانتور شما لکه دار به نظر می رسد، سعی کنید از مقدار کمتری از محصول استفاده کنید.

شما از فرمول اشتباه استفاده می کنید

محصولات کانتور زیادی در بازار وجود دارد و انتخاب فرمول مناسب برای نوع پوست شما ضروری است. اگر پوست خشکی دارید، کانتور پودری می تواند خشکی و پوسته پوسته شدن را برجسته کند. در این مورد، بهتر است از کانتور مایع یا کرم استفاده کنید.

کانتور کرم یک گزینه عالی برای پوست های خشک است زیرا به ایجاد پوششی شبنم دار کمک می کند. اگر پوست چرب دارید، کانتور پودر می تواند گزینه خوبی باشد. با این حال، برخی از محصولات کانتور کرم نیز می توانند به خوبی کار کنند اگر آنها را با پودر ست کنید.

ترکیب کردن برخی از فرمول های کانتور چوب ممکن است دشوار باشد، بنابراین یافتن فرمول خامه ای و کار کردن با آن ضروری است. ما این چوب کانتور را دوست داریم زیرا به آرامی روی آن می‌چرخد و به راحتی ترکیب می‌شود.

صرف نظر از فرمول مورد نظر شما، مطمئن شوید که محصولی با کیفیت خوب انتخاب کنید که به راحتی ترکیب شود. از کانتور پودری با فرمول سنگین خودداری کنید زیرا ممکن است ترکیب آن دشوار باشد و منجر به یک روکش لکه دار شود. همچنین، کار کردن با کانتور کرم خشک یا ضخیم می تواند مشکل باشد.

بیشتر بخوانید : کرم روشن کننده | تمام چیزی که برای خرید باید بدانیم

کانتور

شما از ابزار مناسب استفاده نمی کنید

نوع برس یا اسفنج آرایشی که استفاده می کنید نیز می تواند در ظاهر کانتور شما تفاوت ایجاد کند. اگر از کانتور پودر استفاده می کنید، از یک برس کرکی استفاده کنید. یک برس متراکم می تواند مقدار زیادی محصول را رسوب دهد و ترکیب آن را دشوار کند.

برس‌های زاویه‌دار محبوب‌ترین انتخاب برای اعمال کانتور هستند، زیرا به دقت بیشتری اجازه می‌دهند و می‌توانند به ایجاد یک سایه طبیعی کمک کنند. ما این برس زاویه دار را دوست داریم زیرا دارای موهای بسیار نرمی است که برای کانتور پودر عالی است.

می توانید از برس یا اسفنج آرایشی برای کانتور کرم استفاده کنید. برس های مصنوعی با مایعات بهتر کار می کنند زیرا محصول زیادی را جذب نمی کنند. اولین برس از این مجموعه براش برای اعمال و ترکیب کانتور کرم عالی است.

اسفنج آرایشی نیز گزینه خوبی برای استفاده از کانتور کرم است. مطمئن شوید که یک اسفنج با کیفیت خوب انتخاب کنید که محصول زیادی را جذب نکند. برخی از اسفنج ها می توانند باعث شوند که کانتور لکه دار به نظر برسد زیرا محصول را به طور یکنواخت ترکیب نمی کنند. این اسفنج یک گزینه عالی است زیرا برای کار با مایعات و کرم ها طراحی شده است و پوششی بی عیب و نقص را ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید : پیری پوست و جلوگیری از آن

کرم روز ضد پیری Age Perfect لورال ۵۰ میل

۵,۸۵۰,۰۰۰ تومان

ضد افتادگی پوست
ضد خشکی پوست
ضد لک و چین و چروک
مناسب برای افراد بالای ۵۰ سال

نکته: هنگام استفاده از اسفنج آرایشی، قبل از استفاده، آب اضافی آن را بگیرید. شما می خواهید اسفنج مرطوب باشد، نه خیس، زیرا این به جلوگیری از لکه دار شدن آن کمک می کند.

کانتورینگ بینی

در مورد کانتور بینی، از یک برس زاویه دار کوچک استفاده کنید. یک خط نازک از بالای بینی به سمت پایین بکشید و با همان برس آن را به سمت پایین مخلوط کنید. از اعمال فشار زیاد برای جلوگیری از جدا شدن فونداسیون روی بینی خودداری کنید.
شما به درستی ترکیب نمی کنید
وقتی صحبت از کانتورینگ به میان می آید، ترکیب کلیدی است. اگر به درستی ترکیب نکنید، این محصول می‌تواند روی پوست شما بنشیند و لکه‌دار به نظر برسد.

از یک برس کرکی استفاده کنید تا محصول را با پوست خود ترکیب کنید تا کانتور پودر شود. با چرخاندن برس در تابه شروع کنید، سپس قبل از استفاده از آن بر روی صورت خود، مقدار اضافی آن را بردارید.

برس را به آرامی روی پوست خود فشار دهید و از حرکات دایره ای کوچک برای ترکیب شدن به سمت بالا استفاده کنید. رنگ کانتور خود را زیر استخوان گونه خود نگه دارید و زیاد به سمت دهان نروید.

نکته: از حرکات جارویی گسترده خودداری کنید زیرا باعث می شود محصول لکه دار به نظر برسد.

نکته کلیدی این است که برس را فشار دهید و آن را به جلو و عقب نکشید، زیرا این کار به جلوگیری از رگه‌دار شدن کمک می‌کند.

از یک برس یا اسفنج آرایشی استفاده کنید تا محصول را با پوست خود ترکیب کنید تا کانتور کرم ایجاد شود. از همان روش فشار دادن و کشیدن انگشت خود استفاده نکنید، زیرا این کار باعث می‌شود زیرسازی شما حرکت کند.

شما از اسپری تنظیم کننده خوب استفاده نمی کنید

اسپری های تنظیم کننده هر روز ضروری نیستند، بنابراین من دوست دارم زمانی که بیرون می روم یا یک موقعیت خاص است از آنها استفاده کنم.

اطمینان حاصل کنید که از یک اسپری تنظیم کننده استفاده می کنید که باعث پاک شدن یا جدا شدن آرایش شما نشود. یکی را با مه ریز انتخاب کنید که به توزیع یکنواخت محصول کمک می کند.

یک اسپری حالت دهنده خوب می تواند تفاوت زیادی در ظاهر آرایش و مدت زمان ماندگاری آن ایجاد کند. این اسپری تنظیم کننده یک گزینه عالی است زیرا برای حفظ آرایش و جلوگیری از ذوب شدن یا لکه شدن آن طراحی شده است.

چگونه یک کانتور لکه دار را رفع کنیم

اگر کانتور شما تکه تکه به نظر می رسد، چند کار وجود دارد که می توانید برای رفع آن انجام دهید.

از یک گرد پنبه ای یا یک کاغذ لکه دار آرایشی برای پاک کردن هر گونه محصول و روغن اضافی استفاده کنید.
یک لایه پودر سبک در بالای کانتور بمالید تا یک پایه صاف ایجاد کنید.
یک برس کرکی زاویه دار را بردارید، آن را در پودر کانتور بچرخانید و به آرامی هر اضافی را از بین ببرید.
با فشار دادن برس به آرامی بر روی پوست خود و با استفاده از حرکات دایره ای کوچک، کانتور را دوباره اعمال کنید تا محصول به طور یکپارچه ترکیب شود.
کار را با استفاده از اسپری تنظیم کننده برای کمک به حفظ آرایش خود به پایان برسانید.

بیشتر بخوانید : چگونه با چین و چروک مبارزه کنیم ترند ۲۰۲۳

نتیجه

چند دلیل وجود دارد که کانتور شما ممکن است تکه تکه به نظر برسد. شایع ترین دلایل این است که پوست خود را به درستی آماده نمی کنید، از برس مناسب استفاده نمی کنید یا به خوبی ترکیب نمی کنید.

اگر بافت پوستی دارید، حتما یک مرحله لایه برداری را به روتین مراقبت از پوست خود اضافه کنید، زیرا این کار به ایجاد پایه ای صاف برای آرایش شما کمک می کند.

محصول کانتور مناسب را برای نوع پوست خود انتخاب کنید و از یک برس زاویه دار نرم و کرکی برای اعمال آن روی پوست استفاده کنید.

در نهایت، وقت خود را صرف کنید تا با حرکات دایره ای کوچک به درستی ترکیب کنید.

امیدوارم نکات مفیدی برای جلوگیری از کانتور تکه تکه پیدا کرده باشید. اگر سوالی دارید، لطفا آنها را در نظرات زیر مطرح کنید.

بیشتر بخوانید : بهترین محصولات کانتورینگ صورت 2023: راهنمای خرید

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها)
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

واتس آپ واتس آپ تلگرام
سایدبار
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من